PROFETECH - profesjonalne technologie czyszczenia dywanów, wykładzin, tapicerki

Strona główna   Opis technologii   Cennik   Kontakt  

  

 

CZYSZCZENIE DYWANÓW , WYKŁADZIN I TAPICERKI METODĄ EKSTRAKCYJNĄ (NA MOKRO)

Podstawowym, najbardziej efektywnym, stosunkowo tanim i stosowanym od lat sposobem czyszczenia dywanów, wykładzin oraz tapicerek meblowych i samochodowych jest metoda ekstrakcyjna (na mokro). Polega ona na spryskaniu pod ciśnieniem bardzo wydajnym i skutecznym roztworem czyszczonej powierzchni, bardzo szybkim rozpuszczeniu zabrudzeń i niemal natychmiastowym odessaniu roztworu wraz z rozpuszczonym brudem w jednym przejściu. Dzięki krótkiemu czasowi między natryskiem a odessaniem roztwór nie zdąży przeniknąć do spodu dywanu(osnowy), co w przeciwieństwie do prania przez zanurzenie w pralniach nie powoduje rozpuszczenia i wypłukiwania klejów z osnowy i nie prowadzi do utraty sztywności dywanu. Suchy lub bardzo lekko wilgotny(przy bardzo zabrudzonych dywanach) spód dywanu nie wpływa negatywnie na podłogę, a niewielka pozostała wilgotność szczątkowa runa dywanu odparowuje w czasie naturalnego schnięcia.
 

 

Czyszczenie ekstrakcyjne przeprowadzane jest profesjonalnym urządzeniem spryskująco -odsysającym Puzzi 200 marki Karcher przy użyciu wysokiej jakości, skutecznego i bezpiecznego dla czyszczonej powierzchni i środowiska środka RM 760 również firmy Karcher, który dodatkowo ma bardzo przyjemny świeży zapach.


Ewentualne resztki smoły, pasty do butów, plasteliny lub gumy do żucia rozpuszczane są przed procesem ekstrakcji specjalnym środkiem do ich usuwania.